Farsi | English
 


 
   چهارشنبه 2 مرداد 1403

کلام روز


امام صادق علیه‌السلام فرمود: مؤمن جز به سه خصلت نیک نشود: فهم عمیق در دین، اندازه‌دارى نیکو در زندگانى و بردبارى بر ناگوارى


تبلیغات       

بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017؛
علیزاده: تنها به مدال طلا فکر می کنم/ به نام حریفانم توجهی ندارمشناسه خبر: 32715   چهارشنبه 24 خرداد 1396 - 12:17

تنها بانوی مدال آور المپیکی کشورمان گفت: در مسابقات قهرمانی جهان 2015 تنها به فکر کسب مدال بودم اما در این دوره تنها به سکوی قهرمانی فکر می کنم. امیدوارم با استفاده از تجربیاتم چیزی که می خواهم را بدست بیاورم.


کیمیا علیزاده تنها بانوی مدال آور المپیکی کشورمان پس از حضور در المپیک 2016 ریو نزدیک به یک سال است به دلیل آسیب دیدگی و انجام عمل جراحی از میدان مبارزه دور است، حال خود را برای بازگشتی پرقدرت در مسابقات قهرمانی جهان 2017 آماده می‎کند. کیمیا پیش از این در وزن 57- کیلوگرم مبارزه می‌کرد اما با تغییر وزن در این رویداد به مصاف تکواندوکاران وزن 62- کیلوگرم خواهد رفت.

کیمیا در رابطه با شرایط جسمانی خود در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: هنوز تحت درمان فیزیوتراپی هستم و به دلیل آسیب‌هایی که با من همراه بود شرایط متفاوتی برای من ایجاده شده است و روزهای سختی را پشت سر گذاشتم. به نظرم خیلی سخت است که یک ورزشکار در تمرین‌ها حضور داشته باشد اما نتواند آنطور که باید تمرین کند. خدا را شکر شرایطم هر روز بهتر می‌شود و این روزها را با امید به نتیجه تاریخی دیگر تحمل می‌کنم.

وی اینطور ادامه داد: این آسیب ها باعث شد که نتوانم در رویدادهایی مهمی همچون فینال گرندپری و بازی‌های کشورهای اسلامی شرکت کنم. خیلی دوست داشتم در این مسابقات حضور پیدا کنم اما شرایط این اجازه را به من نداد و تمام انرژی خود را برای حضوری مقتدرانه در قهرمانی جهان جمع کرده‌ام.

علیزاده در رابطه با شرایط روزهای پیش از اعزامش اینطور بیان کرد: با وجود آسیب هایی که داشتم در ماه نخست اردو نتوانستم همانند دیگر اعضای تیم تمرین کنم اما در همان زمان نیز با تصویرسازی ذهنم را برای حضور در این رویداد آماده کردم. از نظر جسمانی به شرایط مطلوبی رسیده‌ام، انشاا... تا روز مسابقات نیز به اوج آمادگی می‌رسم.

بانوی المپیکی کشورمان با اشاره به تغییر وزن خود افزود: با توجه به اینکه پیش از هر رویدادی باید وزن زیادی کم می‌کردم با صلاحدید کادر فنی از این پس در وزن 62- کیلوگرم مبارزه می‌کنم. حریفانم در این وزن را آنالیز کردم، نمایندگان ترکیه، اسپانیا، کانادا، کره‌جنوبی و آلمان از رقیبان خوب من به حساب می‌آیند که رنک اول تا ششم را به خود اختصاص داده‌اند اما اصلا عناوین این تکواندوکاران برایم اهمیتی ندارد و این مهم است که کیمیا مقابل آنها قرار می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: به نظرم در مسابقات نباید بر نام حریفان تمرکز کرد. من این موضوع را در مسابقات گرندپری "منچستر" تجربه کردم. در این رقابت‌ها من در مبارزه دوم باید با "جید جونز" تکواندوکار انگلیسی که هم اکنون رنک یک جهان را به خود اختصاص داده و مدال‌های متعددی را در کارنامه خود دارد مبارزه می‌کردم و همین باعث شده بود بازی اولم با حریف سنگالی را فراموش کنم اما همان لحظه با توجه به اینکه 3 امتیاز از این تکواندوکار نه چندان مطرح عقب افتادم، به خودم آمدم و فهميدم هیچ حریفی را نباید دست کم بگیرم.

دارنده مدال برنز قهرمانی جهان 2015 که با کسب این نشان طلسم بی مدالی بانوان در این رقابت‌ها را شکست در ادامه بیان کرد: در دوره گذشته تنها به این فکر می‌کردم که بتوانم مدال کسب کنم و رنگ مدالم اهمیت چندانی برای من نداشت اما پس از عمل جراحی که انجام دادم 99 درصد توانم را برای کسب مدال طلا به کار گرفته‌ام و آن یک درصد هم مربوط به اتفاقاتی می‌شود که در مسابقات ممکن است برای هر ورزشکاری رخ دهد. هر کدام از مسابقاتی که پیش از این گذراندم برای من درسی بود و امیدوارم از تجربیاتم در این رویداد استفاده کرده و به هدفم برسم.

وی اینطور ادامه داد: پیش از این هر زمانی می‌گفتم می‌خواهم مدالی کسب کنم موفق می‌شدم در این دوره نیز قطعا همینطور است و در شیاپ‌چانگ از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم و توکلم به خدا است. بعضی مواقع هست هرچقدر تلاش می‌کنی نمی‌شود و شاید صلاح در این است که آن زمان این اتفاق پیش نیاید. من به این موضوع ایمان دارم که باید صد در صد توانایی خود را همچون المپیک به کار گیرم تا بتوانم نتیجه خوبی کسب کنم. در رقابت با نماینده اسپانیایی در المپیک نیز از هیچ چیز کم نگذاشتم و با وجود آسیب‌هایم تا لحظه آخر جنگیدم. در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان نیز تمام تلاشم را می کنم و می‌دانم اگر توانایی خود را به نمایش بگذارم می‌توانم مدال خوشرنگ این رقابت‌ها در وزن 62- کیلوگرم را به نام ایران ثبت نمایم.

کیمیا با بیان اینکه در این رقابت‌ها کار سخت‌تری پیش رو دارد گفت: با توجه به اینکه توانستم در میادین بین‌المللی مدال‌های رنگارنگی را کسب کنم قطعا کارم در این دوره خیلی سخت‌تر است چراکه حریفان نسسبت به من شناخت پیدا کرده‌اند، همچنین توقعات از من بالاتر رفته و این مسئولیت من را سنگین‌تر می‌کند اما نمی‌خواهم این موضوعات بر روند مبارزات من تاثیری بگذارد.

نماینده ایران در وزن 62- کیلوگرم در رابطه با شرایط هم تیمی‌هایش گفت: بچه های ما از لحاظ فنی هیچ چیز کم ندارند فقط باید از لحاظ روانی به خودشان بیایند و مدال را ببیند و امیدوارم آن جنگندگی که در تمرین دارند در مبارزات خود نیز به نمایش بگذارند. مسابقات جهانی نیز همانند رقابت‌ها دیگر است، تنها فضاي سالن متفاوت است و ما نباید اجازه دهیم این مساله عملکرد ما را تحت الشعاع قرار دهد.

علیزاده افزود: پس از المپیک مسابقات جهانی میدان بزرگی است و تعداد بازی‌ها خیلی زیاد است و هر بازیکن 6 یا 7 مبارزه را پیش رو دارد و شاید همین موضوع کار را سخت‌تر کند. مساله دیگر برگزاری رقابت‌های هر وزن طی دو روز است، به نظرم این روند برگزاری باعث فشار روانی و خستگی می‌شود و شاید در نتیجه گیری تاثیرگذار باشد.

کیمیا در پایان گفت: انشاا... پس از مسابقات کارهای درمانی خود را از سر می‌گیرم و با قدرت باز می‌گردم و پله پله این مسیر را طی می‌کنم تا بار دیگر در المپیک حضور داشته باشم و بتوانم خوش بدرخشم. از مردم می خواهم برای ما دعا کنند چراکه روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و امیدوارم بتوانیم با شایستگی جواب زحمات بی دریغ مسئولین فدراسیون را بدهیم.تاريخ  ارسال:چهارشنبه 24 خرداد 1396 - 12:17

تعداد بازديد: 895

کد:32715-1403

 


    امكانات


نماد بازیها
شخصیت های نمادین مسابقات دو ببر به نام های" تای ری" و "آ رانگ" میباشند.
"تای ری" به معنی متحد شدن از طریق تکواندو و بیانگر هویت و ارزش های رقابت میباشد.
" آ رانگ" منتسب به عواطف منحصر به فرد کره ای ها مطابق با امید می باشد و از آنجایی که مسابقات جهانی 2017 در موجو مکانی واقع در مرکز تکواندو برگزار خواهد شد نوعی از وحدت جهانی شکل خواهد گرفت و "آرانگ – ببر سفید" به عنوان شخصیت نمادین صلح و دوستی انتخاب شده است.
چشم انداز این دوره از مسابقات ایجاد تصویری از" تکواندو وان" به عنوان پایگاه تکواندو برای 80 میلیون عضو فعال در رشته تکواندو و همچنین استحکام موقعیت کره به عنوان مهد تکواندو از طریق میزبانی باشکوه ترین رویداد تکواندو در جهان می باشد.
تکواندو وان محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در سال 2017 است که دارای سالنی با ظرفیت4523 نفر می باشد.
تکواندو وان دارای سالنی برای حضور تماشاگران، جایگاه معلولین،جایگاه خبرنگاران، VIP، محل تمرین، وزن کشی،اتاق کامپیوتر، سالن استراحت و غذاخوری می باشد.
شعار این دوره از مسابقات "یک جهان، یک تکواندو در تکواندو وان" می باشد.
در آرم مسابقات از چهار رنگ نارنجی به معنی تولد، قرمز- اشتیاق، آبی- عزم و مشکی- تواضع استفاده شده است.


برنامه بازیها
· شنبه 3 تیر
54- کیلوگرم : آرمین هادی پور

· یکشنبه 4 تیر
49- کیلوگرم : ناهید کیانی
74-کیلوگرم : مسعود حجی زواره

· دوشنبه 5 تیر
67- کیلوگرم : ملیکا میر حسینی
68- کیلوگرم : ابوالفضل یعقوبی

· سه شنبه 6 تیرماه
58- کیلوگرم : فرزان عاشورزاده
73+ کیلوگرم : اکرم خدابنده

· چهارشنبه 7 تیرماه
73- کیلوگرم : زهرا پور اسماعیل
87- کیلوگرم : سعید رجبی
87+ کیلوگرم :سجاد مردانی

· پنج شنبه 8 تیرماه
57- کیلوگرم : طیبه پارسا
63- کیلوگرم :میر هاشم حسینی

· جمعه 9 تیرماه
62- کیلوگرم : کیمیا علیزاده
80- کیلوگرم : پوریا عرفانیانصفحه نخست
تاريخچه تكواندو
اعضا هيئت رئيسه
كميته هاي ستادي
هيئت هاي استاني
قوانين كيوروگي
قوانين پومسه
قوانين هانمادانگ
كيوروگي
پومسه
هانمادانگ
كل اخبار
آرشیو اخبار
اخبار استان ها
گفت و گو
گزارش
یادداشت
نشريه تكواندو
بانوان
سازمان ليگ
تیم های ملی
وزارت ورزش و جوانان
کمیته ملی المپیک
كميته آموزش
كميته داوران
كميته مربيان
كميته فرهنگي
كميته استانها
كميته روابط عمومي
كميته روابط بين الملل
كميته مسابقات
كميته آزمون
كميته توسعه همگانی
كميته قضایی
گزارش تصويري
بازيهاي المپيك
قهرماني جهان
جام جهاني
بازيهاي آسيايي
قهرماني غرب آسيا
باشگاههاي آسيا
بين المللي دهه فجر
پاراتکواندو
بازیهای آسیایی
جام باشگاه های آسیا
نظامیان جهان
مرکز جهانی تکواندو
بانک شهدای تکواندو
تالار مدال آوران
تالار افتخارات
دانشگاه علمی کاربردی
پيوندها
ارسال اخبار
پرسش و پاسخ
تماس باما
اعلام مشكلات سايت
ویدئوهای تکواندو
جستجو
آئين نامه
اطلاعیه و بخشنامه

آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
شناسه پستي:
1931747674         تلفنخانه :3-22242441    
ساعات كار فدراسيون تكواندو : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.

  
 Free Page Rank Tool