Farsi | English
 


 
  

 

PLAYER 
    Iran

Last Name: Kiyani

Name: Nahid

Birth date: 10/ 07/ 1998

Gender: W

Weight: -49

Club: National Team


ناهید کیانی

تاریخ تولد: 10 مرداد ماه 1377
محل تولد: خمینی شهر اصفهان
محل سکونت: تهران
تحصیلات: دانشجو
وضعیت تاهل: مجرد
قد: 173 سانتی متر
وزن مبارزه: 49- کیلوگرم

*مهمترین عناوين

برنز قهرمانی آسیا 2016
طلا قهرمانی نوجوانان آسیا 2015
برنز قهرمانی نوجوانان جهان 2014


ناهید کیانی: دلم مي‌خواهد اولين حضورم با مدالي خوش‌رنگ همراه باشد

تكواندوكار وزن 49- كيلوگرم كشورمان گفت: اولين حضورم در رقابت‌هاي قهرماني جهان را تجربه مي‌كنم، دلم مي‌خواهد زماني كه از شياپ‌چانگ خارج مي‌شوم حتي اگر با باخت همراه بود از خودم راضي باشم و احساس پشيماني نكنم.

ناهيد كياني ملی پوش تكواندوكار کشورمان به عنوان نماینده وزن 49- کیلوگرم در بيست و سومين دوره مسابقات قهرماني جهان 2017 به مصاف رقيبان خود مي‌رود. ناهيد كه در كارنامه خود مدال طلاي قهرماني آسيا نوجوانان و دو برنز قهرماني آسيا بزرگسالان و قهرماني جهان نوجوانان را ثبت كرده است حالا براي حضور در بزرگترين رويداد تكواندو آماده مي‌شود.

وي در رابطه با ميزان آمادگي خود به روابط عمومي فدراسيون تكواندو گفت: شرايط اردو خيلي خوب بود و همه چيز آماده است تا بتوانيم بهترين نتيجه را در اين رقابت‌ها كسب كنيم. در ابتدا تمرينات قدرتي را در برنامه داشتيم اما هرچقدر به حضورمان نزديك‌تر مي‌شويم تمركزمان بر تمرينات سرعتي است. در فاصله دو هفته مانده به مسابقات پاي چپم آسيب ديد و از روند تمرینات عقب ماندم، خدا را شكر توانستم در روزهای باقي مانده با تمرين بيشتر اين وقفه را جبران كنم و تمام تلاشم بر اين است بتوانم در وزن دوم افتخارآفريني كنم.

وي در ادامه افزود: پيش از اين نيز سابقه حضور در اردوی تیم های ملی را داشتم اما در اردوي جهاني بايد با دقت بيشتري عمل كنيم. در وزن من 48 ورزشكار حضور دارد كه براي كسب سكو بايد 6 مبارزه را با بهترين‌هاي دنيا پشت سر بگذارم و امكان كوچكترين خطا يا سهل انگاري براي من وجود ندارد.

كياني در پاسخ به اين سوال كه آيا راجع به حريفان خود شناختي دارد يا خير؟ گفت: هميشه در اوزان المپيكي بهترين‌هاي دنيا حضور دارند، رقيبانم كه در بازي‌هاي المپيك ريو 2016 بر روي سكو قرار گرفتند را آناليز كردم. سعي كردم روز مسابقات را براي خودم تصوير سازي كنم تا از نظر ذهنی آمادگی کاملی برای مبارزه با مدال آوران المپیکی که در این وزن حضور دارند را داشته باشم تا بتوانم بهترين خود را به نمايش بگذارم.

نماينده وزن 49- كيلوگرم كشورمان با اشاره به تلاشش براي حضور در تيم‌ملي اعزامي به مسابقات قهرماني جهان 2017 گفت: پس از اينكه در مسابقات انتخابي جواز حضور در اردو را كسب كردم براي شرکت در مسابقات كشورهاي اسلامي تمرينات آماده سازي را آغاز كرديم. عملكرد تكواندوكاران در بازي‌هاي كشورهاي اسلامی براي كادرفني از اهميت بالايي برخوردار بود و تصميم نهايي در مورد تركيب تيم با نتيجه اين رقابت‌ها مشخص مي‌شد خدا را شكر در اين رويداد توانستم با قهرماني حضورم را براي جهاني تثبيت كنم.

وي با بيان اينكه با سختي و تلاش توانسته اعتماد کادر فنی را جلب کرده و بلیط "موجو" را برای حضور در اين رويداد مهم را بدست آورد گفت: از روزهای نخست اردو خيلي تلاش كردم و قطعا هر كسي زحمت بكشد نتيجه‌‌اش را مي‌بيند و مي‌تواند بهترين‌ها را براي خود و كشورش رقم بزند. به اميد خدا اگر بتوانم به مدال طلاي اين رقابت‌ها برسم اين رويداد براي من سكوي پرتابي به حساب مي‌آيد. مطمئن باشيد از تمام وجودم مايه مي‌گذارم چراكه ميدان قهرماني جهان 2017 تكرار نشدني است و اگر نتوانم پيروز شوم بايد حسرت اين فرصت را تا دو سال به جان بخرم. سعی می کنم تا ثانيه‌ي آخر بجنگم و غیرت دختران ایرانی را به رخ جهانيان بكشم.

كياني اينطور ادامه داد: تيم جواني هستيم و همگي انگيزه كسب بهترين نتيجه را داريم، شايد همين سن كم و عدم رويايي با تكواندوكاران قدرتمند بتواند ما را كمك كند چراكه باعث مي‌شود مي‌‌شود بدون ترس با آنها مبارزه كنيم و تمام توانايي خود را به نمايش بگذاريم.

نماينده وزن دوم كشورمان چگونگي حضورش را در رشته تكواندو را اينطور بيان كرد: اين رشته را از سن 8 سالگي و در باشگاهي كوچك در اصفهان آغاز كردم. جالب است بدانيد من ابتدا مي‌خواستم در كلاس‌هاي كاراته شركت كنم اما مادرم به اشتباهي لباس تكواندو خريد و همين اشتباه باعث شد الان در تيم‌ملي باشم! خيلي راضي هستم كه اين اتفاق افتاد و شايد اگر در كاراته بودم نمي‌توانستم موفق باشم.

وي در پايان خاطرنشان ساخت: انشاا... بعد از اين مسابقات پله پله مسير رسيدن به المپيك را طي مي‌كنم تا بتوانم در المپيك 2020 توكيو حضور پيدا كنم. از مردم مي‌خواهم براي ما دعا كنند با مدال‌هاي خوش رنگ و دست پر بازگرديم چراكه هر 120 امتياز حضور يك نماينده المپيكي را رقم مي‌زند


Photo ReportTraining of IRI Women's National Team to World Taekwondo Championships/2Training of IRI Women's National Team to World Taekwondo ChampionshipsReturn of National team from World Championships(2017)World Championships2017(12)World Championships2017(11)World Championships2017(10)World Championships2017(9)World Championships2017(8)

 
  
 Free Page Rank Tool