Farsi | English
 


 
  

 

PLAYER 
    Iran

Last Name: Parsa

Name: Tayebeh

Birth date: 19/ 03/ 1998

Gender: W

Weight: -57

Club: National Team


طیبه پارسا

تاریخ تولد: 28 اسفندماه 1376
محل تولد: گیلان
محل سکونت: رشت
تحصیلات: دانشجو
وضعیت تاهل: مجرد
قد:175سانتی متر
وزن مبارزه: 57- کیلوگرم

*مهمترین عناوين

*برنز همبستگی کشورهای اسلامی 2017


پارسا: برای حضور در تیم ملی با تمام وجود جنگیدم

طیبه پارسا نماینده کشورمان در وزن 57- کیلوگرم گرفت: نزدیک به 4 سال است که در اردوهای تیم‌ملی حضور دارم اما در دوره‌های قبل بخاطر آسیب دیدگی‌هایی که داشتم نتوانستم اعزام شوم خوشحالم که پس از این مدت توانستم نماینده ایران در چنین رویدادی باشم و تمام توانم را به کار می گیرم تا ثابت کنم برای رسیدن به این مرحله از جان مایه گذاشتم.

طیبه پارسا، تکواندوکار وزن چهارم کشورمان در بیست سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 تجربه حضور کمتری در مسابقات بین‌المللی نسبت به دیگر اعضای تیم‌ملی بانوان دارد اما باانگیزه‌ای که داشت توانست خود را به کادرفنی ثابت نماید و برای حضور در این رویداد مهم آماده شود.

وی در رابطه با شرایط اردو در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: با نظر کادرفنی روزانه دو تا سه نوبت تمرین را پشت سر گذاشتیم و تمرکزمان در این اردو بیشتر بر روی حرکات ترکیبی، تکنیک‌ها و قوانین جدید داوری بود که در این رابطه مربیان از ما خواستند که حواسمان را بیشتر جمع کنیم تا کمترین اخطار را بگیریم.

وی افزود: در این وزن تکواندوکاران خوب و قدرتمندی حضور دارند اما نام حریفان اصلا برایم اهمیتی ندارد، دلم می‌خواهد در روز مسابقات نیز با اعتماد به نفس بر روی شیا‌چانگ بروم تا بتوانم عملکرد و توانایی واقعی خودم را به نمایش بگذارم. همچنین پیش از این کیمیا علیزاده در این وزن حضور داشت و با توجه به اینکه استاد کمرانی در کنار او حضور داشت ورزشکاران این وزن را به خوبی می‌شناسد و به من خیلی کمک کرده تا ضعف‌های خودم را به حداقل ممکن برسانم.

پارسا در ادامه با بیان اینکه اولین حضور خود در قهرمانی جهان را تجربه می‌کند گفت: این رویداد از اهمیت بالایی برخوردار است و باید اجازه ندهم فضا و سالن مسابقات بر من غلبه کند و هنگام مبارزه تنها به بهترین نتیجه فکر کنم. خدا را شکر آسیبی ندارم و آماده حضور در بزرگترین میدان تکواندو هستم.

نماینده وزن 57- کیلوگرم کشورمان با بیان اینکه دلش می‌خواهد جواب زحمات کادرفنی را بدهد تصریح کرد: این رقابت‌ها میدان بزرگی است و تمام کشورها برای ثابت کردن خود در این رویداد حاضر می‌شوند اما تنها به کسب مدال فکر می‌کنم و دلم می‌خواهد شرمنده مربیان نشوم.

وی در رابطه با هم تیمی‌های خود تصریح کرد: با وجود اینکه میانگین سنی تیم ما 18 سال است اما همگی از انگیزه بالایی برخورداریم تا بتوانیم برای ایران افتخارآفرینی کنیم و مطمئن باشید با سختی‌هایی که در این مدت به جان خریدیم اجازه نمی‌دهیم هیچ نتیجه‌ای به راحتی واگذار شود. امیدوارم با همدلی و وحدت بهترین نتیجه را کسب کنیم.

پارسا که پیش از این با حضور در چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی موفق به کسب مدال برنز این رقابت‌ها شده بود افزود: با توجه به تمریناتی که پشت سر گذاشته بودم عملکردم در این مسابقات اصلا راضی کننده نبود و می‌توانستم خیلی بهتر از این مبارزه کنم اما قول می‌دهم در رویداد پیش رو از جان مایه بگذارم.

تکواندوکار وزن چهارم کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا راجع به حریفان خود شناختی دارد یا خیر؟ گفت: در چنین رویدادی نمی‌توان هیچ حریفی را دست کم گرفت و نباید تنها بر روی اسامی تمرکز کنیم چراکه اولا باعث می‌شود نتیجه خوبی نگیریم ثانیا با توجه به تغییر در قوانین داوری شگردهای تکواندوکاران همواره در حال تغییر است و نمی توان پیش بینی کرد در مسابقات چه اتفاقی می افتد.

وی به صحبت‌هایش اینطور پایان داد: امیدوارم نماینده شایسته‌ای برای کشورم باشم و جواب زحمات مسئولین فدراسیون که تمامی شرایط را برای ما مهیا نموده‌اند را به بهترین شکل بدهم.


Photo ReportTraining of IRI Women's National Team to World Taekwondo Championships/2Training of IRI Women's National Team to World Taekwondo ChampionshipsReturn of National team from World Championships(2017)World Championships2017(12)World Championships2017(11)World Championships2017(10)World Championships2017(9)World Championships2017(8)

 
  
 Free Page Rank Tool