Farsi | English
 


 
  

 

PLAYER 
    Iran

Last Name: Alizadeh

Name: Kimia

Birth date: 10/ 01/ 1998

Gender: M

Weight: -62

Club: National Team

کیمیا علیزاده
تاریخ تولد: 19 تيرماه 1377
محل تولد: كرج
محل سکونت: كرج
تحصیلات: محصل
وضعیت تاهل: مجرد
قد: 183 سانتي متر
وزن مبارزه: 62- کیلوگرم

*مهمترین عناوين

*برنز بازیهای المپیک 2016
*طلای کسب سهمیه المپیک 2016
*طلاي مرحله اول مسابقات گرندپري در سال 2015
*برنز مسابقات قهرماني جهان 2015
*طلاي مسابقات قهرماني نوجوانان جهان 2014
*طلاي بازيهاي المپيك نوجوانان 2014


علیزاده: تنها به مدال طلا فکر می کنم/ به نام حریفانم توجهی ندارم


تنها بانوی مدال آور المپیکی کشورمان گفت: در مسابقات قهرمانی جهان 2015 تنها به فکر کسب مدال بودم اما در این دوره تنها به سکوی قهرمانی فکر می کنم. امیدوارم با استفاده از تجربیاتم چیزی که می خواهم را بدست بیاورم.

کیمیا علیزاده تنها بانوی مدال آور المپیکی کشورمان پس از حضور در المپیک 2016 ریو نزدیک به یک سال است به دلیل آسیب دیدگی و انجام عمل جراحی از میدان مبارزه دور است، حال خود را برای بازگشتی پرقدرت در مسابقات قهرمانی جهان 2017 آماده می‎کند. کیمیا پیش از این در وزن 57- کیلوگرم مبارزه می‌کرد اما با تغییر وزن در این رویداد به مصاف تکواندوکاران وزن 62- کیلوگرم خواهد رفت.

کیمیا در رابطه با شرایط جسمانی خود در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: هنوز تحت درمان فیزیوتراپی هستم و به دلیل آسیب‌هایی که با من همراه بود شرایط متفاوتی برای من ایجاده شده است و روزهای سختی را پشت سر گذاشتم. به نظرم خیلی سخت است که یک ورزشکار در تمرین‌ها حضور داشته باشد اما نتواند آنطور که باید تمرین کند. خدا را شکر شرایطم هر روز بهتر می‌شود و این روزها را با امید به نتیجه تاریخی دیگر تحمل می‌کنم.

وی اینطور ادامه داد: این آسیب ها باعث شد که نتوانم در رویدادهایی مهمی همچون فینال گرندپری و بازی‌های کشورهای اسلامی شرکت کنم. خیلی دوست داشتم در این مسابقات حضور پیدا کنم اما شرایط این اجازه را به من نداد و تمام انرژی خود را برای حضوری مقتدرانه در قهرمانی جهان جمع کرده‌ام.

علیزاده در رابطه با شرایط روزهای پیش از اعزامش اینطور بیان کرد: با وجود آسیب هایی که داشتم در ماه نخست اردو نتوانستم همانند دیگر اعضای تیم تمرین کنم اما در همان زمان نیز با تصویرسازی ذهنم را برای حضور در این رویداد آماده کردم. از نظر جسمانی به شرایط مطلوبی رسیده‌ام، انشاا... تا روز مسابقات نیز به اوج آمادگی می‌رسم.

بانوی المپیکی کشورمان با اشاره به تغییر وزن خود افزود: با توجه به اینکه پیش از هر رویدادی باید وزن زیادی کم می‌کردم با صلاحدید کادر فنی از این پس در وزن 62- کیلوگرم مبارزه می‌کنم. حریفانم در این وزن را آنالیز کردم، نمایندگان ترکیه، اسپانیا، کانادا، کره‌جنوبی و آلمان از رقیبان خوب من به حساب می‌آیند که رنک اول تا ششم را به خود اختصاص داده‌اند اما اصلا عناوین این تکواندوکاران برایم اهمیتی ندارد و این مهم است که کیمیا مقابل آنها قرار می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: به نظرم در مسابقات نباید بر نام حریفان تمرکز کرد. من این موضوع را در مسابقات گرندپری "منچستر" تجربه کردم. در این رقابت‌ها من در مبارزه دوم باید با "جید جونز" تکواندوکار انگلیسی که هم اکنون رنک یک جهان را به خود اختصاص داده و مدال‌های متعددی را در کارنامه خود دارد مبارزه می‌کردم و همین باعث شده بود بازی اولم با حریف سنگالی را فراموش کنم اما همان لحظه با توجه به اینکه 3 امتیاز از این تکواندوکار نه چندان مطرح عقب افتادم، به خودم آمدم و فهميدم هیچ حریفی را نباید دست کم بگیرم.

دارنده مدال برنز قهرمانی جهان 2015 که با کسب این نشان طلسم بی مدالی بانوان در این رقابت‌ها را شکست در ادامه بیان کرد: در دوره گذشته تنها به این فکر می‌کردم که بتوانم مدال کسب کنم و رنگ مدالم اهمیت چندانی برای من نداشت اما پس از عمل جراحی که انجام دادم 99 درصد توانم را برای کسب مدال طلا به کار گرفته‌ام و آن یک درصد هم مربوط به اتفاقاتی می‌شود که در مسابقات ممکن است برای هر ورزشکاری رخ دهد. هر کدام از مسابقاتی که پیش از این گذراندم برای من درسی بود و امیدوارم از تجربیاتم در این رویداد استفاده کرده و به هدفم برسم.

وی اینطور ادامه داد: پیش از این هر زمانی می‌گفتم می‌خواهم مدالی کسب کنم موفق می‌شدم در این دوره نیز قطعا همینطور است و در شیاپ‌چانگ از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم و توکلم به خدا است. بعضی مواقع هست هرچقدر تلاش می‌کنی نمی‌شود و شاید صلاح در این است که آن زمان این اتفاق پیش نیاید. من به این موضوع ایمان دارم که باید صد در صد توانایی خود را همچون المپیک به کار گیرم تا بتوانم نتیجه خوبی کسب کنم. در رقابت با نماینده اسپانیایی در المپیک نیز از هیچ چیز کم نگذاشتم و با وجود آسیب‌هایم تا لحظه آخر جنگیدم. در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان نیز تمام تلاشم را می کنم و می‌دانم اگر توانایی خود را به نمایش بگذارم می‌توانم مدال خوشرنگ این رقابت‌ها در وزن 62- کیلوگرم را به نام ایران ثبت نمایم.

کیمیا با بیان اینکه در این رقابت‌ها کار سخت‌تری پیش رو دارد گفت: با توجه به اینکه توانستم در میادین بین‌المللی مدال‌های رنگارنگی را کسب کنم قطعا کارم در این دوره خیلی سخت‌تر است چراکه حریفان نسسبت به من شناخت پیدا کرده‌اند، همچنین توقعات از من بالاتر رفته و این مسئولیت من را سنگین‌تر می‌کند اما نمی‌خواهم این موضوعات بر روند مبارزات من تاثیری بگذارد.

نماینده ایران در وزن 62- کیلوگرم در رابطه با شرایط هم تیمی‌هایش گفت: بچه های ما از لحاظ فنی هیچ چیز کم ندارند فقط باید از لحاظ روانی به خودشان بیایند و مدال را ببیند و امیدوارم آن جنگندگی که در تمرین دارند در مبارزات خود نیز به نمایش بگذارند. مسابقات جهانی نیز همانند رقابت‌ها دیگر است، تنها فضاي سالن متفاوت است و ما نباید اجازه دهیم این مساله عملکرد ما را تحت الشعاع قرار دهد.

علیزاده افزود: پس از المپیک مسابقات جهانی میدان بزرگی است و تعداد بازی‌ها خیلی زیاد است و هر بازیکن 6 یا 7 مبارزه را پیش رو دارد و شاید همین موضوع کار را سخت‌تر کند. مساله دیگر برگزاری رقابت‌های هر وزن طی دو روز است، به نظرم این روند برگزاری باعث فشار روانی و خستگی می‌شود و شاید در نتیجه گیری تاثیرگذار باشد.

کیمیا در پایان گفت: انشاا... پس از مسابقات کارهای درمانی خود را از سر می‌گیرم و با قدرت باز می‌گردم و پله پله این مسیر را طی می‌کنم تا بار دیگر در المپیک حضور داشته باشم و بتوانم خوش بدرخشم. از مردم می خواهم برای ما دعا کنند چراکه روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و امیدوارم بتوانیم با شایستگی جواب زحمات بی دریغ مسئولین فدراسیون را بدهیم.
Photo ReportTraining of IRI Women's National Team to World Taekwondo Championships/2Training of IRI Women's National Team to World Taekwondo ChampionshipsReturn of National team from World Championships(2017)World Championships2017(12)World Championships2017(11)World Championships2017(10)World Championships2017(9)World Championships2017(8)

 
  
 Free Page Rank Tool