Farsi | English
 


 
  

 

PLAYER 
    Iran

Last Name: Pouresmaeil

Name: Zahra

Birth date: 11/ 05/ 2000

Gender: W

Weight: -73

Club: National Team


زهرا پور اسماعیل

تاریخ تولد: 22 اردیبهشت ماه 1379
محل تولد: مازندران
محل سکونت:مازندران
تحصیلات: محصل
وضعیت تاهل: مجرد
قد: 175
وزن مبارزه: 73- کیلوگرم

*مهمترین عناوين


*طلای قهرمانی نوجوانان آسیا 2017
*طلای قهرمانی نوجوانان جهان 2016
*طلای قهرمانی نونهالان جهان 2014


پوراسماعیل: حالا به مدال طلای جهانی بزرگسالان فکر می‌کنم


تکواندوکار وزن 73- کیلوگرم کشورمان گفت: اولین مدال طلای جهانی را 8 سالگی و در رده‌سنی نونهالان گرفتم، پس از آن موفق شدم در گروه سنی نوجوانان نیز طلا بگیرم و به نظرم حالا وقتش رسیده که در رده‌سنی بزرگسالان نیز این موفقیت را کسب کنم.

زهرا پوراسماعیل تکواندوکار جوان کشورمان که اولین حضور خود در رده‌سنی بزرگسالان را با تجربه در بزرگترین میدان تکواندو آغاز می‌کند پیش از این توانسته 3 مدال طلای جهانی و آسیایی را در کارنامه خود ثبت نماید. همین موضوع باعث شده نماینده وزن 73- کیلوگرم ایران امید داشته باشد که در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان و نخستین تجربه خود می‌تواند مدال طلایی این رقابت‌ها را کسب نماید.

پوراسماعیل در رابطه با شرایط روزهای پیش از اعزامش به روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: از پایان اردیبهشت‌ماه به اردوی تیم‌ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان ملحق شدم و خدا را شکر با برنامه‌های منظمی که کادرفنی در نظر گرفته بودند موفق شدم به آمادگی مطلوبی برسم، انشاا... تا روز برگزاری رقابت‌ها در اوج آمادگی قرار می‌گیرم.

وی در ادامه افرود: کادرفنی پیش از اینکه مربی باشند برای ما یک همراه و دوست هستند و با همدلی که وجود دارد از نظر روحی هیچ مشکلی نداریم و آماده برای رویارویی با هر رقیبی هستم.

دارنده مدال طلای جهانی نوجوانان حس خود از حضور در این رقابت‌ها را اینطور بیان کرد: مسابقات قهرمانی جهان با هیچ رویدادی قابل مقایسه نیست و اصلا نمی توان نتیجه را پیش بینی کرد چرا که در این رقابت‌ها برای کسب سکو باید 6 مبارزه را پشت سر بگذاری، در وزن من 39 نفر ثبت نام اولیه خود را انجام داده‌اند که قطعا مقام آوران المپیک و جهانی در میان آنها حضور دارند و من نیز با توجه به اینکه اولین دوره حضور در این رده‌سنی را تجربه می کنم هیچ شناختی راجع به روش مبارزات آنها ندارم اما تمام تلاشم را می‌کنم تا رکوردی تاریخی را ثبت نمایم.

پوراسماعیل با اشاره به مهمترین حریفان خود بیان کرد: این رویداد را نمی‌توان شوخی گرفت و باید تمام حواس خود را جمع کنی تا بتوانی در مقابل هر حریفی قدرتمند عمل کنی، کشور میزبان، تایلند، چین تایپه و ترکیه از مهمترین رقیبان من محسوب می‌شوند اما با توکل به خدا بهترین عملکردم را به نمایش می‌گذارم.

تکواندوکار وزن هفتم کشورمان در ادامه بیان کرد: امیدوارم مثل کیمیا که در سن کم توانست نتیجه‌ای تاریخی را برای تکواندو بانوان رقم بزند من نیز بتوانم با کسب مدال طلای این رقابت‌ها خوش بدرخشم، اکنون توانستم جایگاه 13 رنکینگ جهانی را به خود اختصاص دهم انشاا... با کسب مدال در این رقابت جایگاه خود را ارتقا بدهم و هرلحظه به المپیک 2020 نزدیک‌تر شوم. کمی استرس دارم و فکر می‌کنم این چاشنی هر کار مهمی است و باید بتوانی بر آن غلبه کنی تا پیروز شوی.

پوراسماعیل حضورش در میان ملی‌پوشان را اینطور تصریح کرد: پیش از هر چیز باید از استاد بهمنی مربی اصلی خود تشکر ‌کنم که با تشویق‌هایش همواره من را در این راه هدایت کرد و باعث شد الان در جمع بهترین تکواندوکاران ایران باشم. امیدوارم حالا که این مسئولیت سنگین بر دوش من است بتوانم به مدال برسم و جواب اعتماد کادرفنی را بدهم.

وی با بیان اینکه شناخت حریفان برایم اهمیتی ندارد افزود: کسی که هدف دارد مدال جهانی را کسب نماید باید همه رقیبان را از میان برداشته و تنها به کسب سکو فکر کند، همه تلاشم را می‌کنم تا با شرمندگی از شیاپ‌چانگ خارج نشوم.

دارنده مدال طلای آسیایی نوجوانان در ادامه صحبت‌هایش بیان کرد: حضور در کنار با تجربه‌هایی همچون اکرم خدابنده و کیمیا علیزاده من را در این راه خیلی کمک کرد و کاپیتان تیم با روحیه دادن به اعضای تیم هر لحظه در پیشرفت ما سهیم است.

تکواندوکار جوان اما با انگیزه کشورمان در پایان خاطر نشان ساخت: مسئولیت سنگینی دارم اما توکلم تنها به خدا هست و انشاا... پس از این رویداد در مسابقات مختلف شرکت خواهم کرد تا بتوانم در المپیک 2020 حضور پیدا کنم. از مردم میخواهم برای تمام بچه‌ها دعا کنم تا عملکرد خوبی در این رقابت‌ها را به نمایش بگذاریم.

Photo ReportTraining of IRI Women's National Team to World Taekwondo Championships/2Training of IRI Women's National Team to World Taekwondo ChampionshipsReturn of National team from World Championships(2017)World Championships2017(12)World Championships2017(11)World Championships2017(10)World Championships2017(9)World Championships2017(8)

 
  
 Free Page Rank Tool